Nadzieje słupskiej piłki nożnej ogrywają kolejnych rywali

Kolejny sukces na swoim koncie odnotowali piłkarze UKS Sparta Sycewice.

Podopieczni Ryszarda Hendryka wygrali rozgrywany w Tuchomiu turniej „Givova Cup”.

Ogrywają kolejnych rywali

– W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów z północnej części kraju. Każdy z nich rozpoczął rywalizację od fazy grupowej – informuje Karol Kotusiewicz z Urzędu Gminy Kobylnica.

– Młodym piłkarzom z Sycewic przyszło się mierzyć z gospodarzami turnieju, MKS Start Miastko, Benjaminek 03 Starogard Gdański i KP Starogard.

Ostatecznie to jednak piłkarze Sparty zajęli pierwsze miejsce w stawce, czym zapewnili sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek.

W meczu półfinałowym podopieczni Ryszarda Hendryka musieli stawić czoła Kaszubi Studzienice.

Mecz przebiegał pod wyraźne dyktando piłkarzy z Sycewic, którzy w pełni kontrolowali wynik. Ostatecznie rozbili rywali 6:1 i mogli świętować awans do ścisłego finału.

Los sprawił, że w meczu o najwyższą stawkę sycewiczanie ponownie trafili na zespół, z którym rywalizowali w fazie grupowej.

KP Starogard pokonał bowiem w półfinale Bałtyk Gdynia 3:1.

Drugie spotkanie pomiędzy zespołami ze Starogardu i Sycewic dostarczyło wielu emocji i mogło podobać się kibicom.

Po końcowym gwizdku to młodzi piłkarze Sparty mogli się jednak cieszyć ze skromnego zwycięstwa 1:0.

Wyróżnienia

W nagrodę za zwycięstwo w turnieju otrzymali puchar ,,Givova” Cup oraz bon pieniężny na sprzęt sportowy w wysokości 400 zł.

Indywidualne wyróżnienie trafiło też do Szymona Ignatowicza, który okazał się najlepszym strzelcem całych zawodów. Występ w Tuchomiu zakończył z dziewięcioma trafieniami.

Drużyna UKS Sparta wystąpiła w składzie: Cuper Marcel, Gniła Kacper, Rymuszka Oskar, Ignatowicz Szymon, Hapka Hubert, Diegner Jakub, Mazurek Oskar, Czyż Jan, Karpiński Wojciech. Trener Ryszard Hendryk.