Aikido Słupsk. Wielki mistrz będzie uczył słupszczan

To będzie wyjątkowy sezon dla słupskiego aikido. Słupska Sekcja Aikido w 2015 roku świętuje ćwierć wieku działalności. Zwieńczeniem jubileuszu będzie międzynarodowy staż, który poprowadzi mistrz z Kanady.

Aikido Słupsk

SSA powstało w 1990 roku. Twórca słupskiego aikido jest Aleksandra Świątek-Brzezińska, która przyjechała do Słupska po studiach w Szczecinie. Pierwsze zajęcia odbyły się w starej hali przy ul. Rybackiej. Po dwóch latach aikidocy przenieśli się do hali sportów walki przy Stadionie 650-lecia, przy ul. Madalińskiego, gdzie ćwiczą do dzisiaj.

– Przez 25 lat SSA bardzo rozwinęła się. Obecnie liczy blisko 100 osób ćwiczących w grupach. – Grupy podzielone są ze względu na wiek i stopień zaawansowania – mówi sensei Marek Jezierski, główny szkoleniowiec SSA – Aikido uczą się u nas dzieci od lat pięciu, dzieci starsze, młodzież oraz dorośli – tłumaczy Tomasz Częścik ze Stowarzyszenia Rekreacji Ruchowej Słupska Sekcja Aikido.

Wraz z początkiem roku szkolnego słupscy aikidocy ogłosili kolejny nabór. Chętni do nauki tradycyjnej, japońskiej sztuki walki mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 21 w gali sportów walki przy Stadionie 650-lecia lub kontaktować z aikidokami pod numerem telefonu 606 755 905.

W październiku sekcja będzie obchodzić 25 urodziny. Punktem kulminacyjnym będzie międzynarodowy staż z sihanem Robertem Zimmermannem, który odbędzie się w dniach 9-11 października. To jeden z najlepszych aikidoków w Ameryce Północnej. Robert Zimmermann ma stopień 7 Dan i na co dzień mieszka w Kanadzie. – To druga wizyta sensei Roberta u nas – mówi Marek Jezierski, Stowarzyszenie Rekreacji Ruchowej Słupska Sekcja Aikido. – Dzięki niemu nasi aikiodcy będą mogli poznać nowe techniki oraz zobaczyć jak wygląda aikido w innych krajach.

Udział w stażu oprócz aikidoków z Polski i Kanady zapowiedzieli Ukraińcy, Rosjanie, Niemcy oraz Holendrzy.

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

Strona www SSA Aikido

Reklama