Szukają nowej lokalizacji dla muralu

Mural, autorstwa Mirosława Jarugi, zdobiący jedną ze ścian Teatru Lalki Tęcza zostanie przeniesiony. Akcję wymyślili pracownicy teatru. Teraz zwracają się z prośbą do słupszczan, o wskazanie odpowiedniej lokalizacji.
Decyzja o przeniesieniu muralu wynika przede wszystkim z niefortunnego sąsiedztwa. Dzieło znajduje się pomiędzy szaletem miejskim a transformatorem. W związku z tym pracownicy teatru proponują, aby to słupszczanie podpowiedzieli, na jakiej ścianie mógłby zagościć mural. – Ten mural wpisał się w miasto, stanowi własność wspólną. Byłoby nieuczciwe, gdybyśmy to my decydowali o przeniesieniu, dlatego szukamy nowej lokalizacji w formie akcji społecznej. Przy okazji chcemy przypomnieć młodym słupszczanom o wybitnym artyście, jakim był Mirosław Jaruga. – mówi Michał Tramer, dyrektor Teatru Lalki Tęcza.

Szukają nowej lokalizacji dla muralu

Początkowo mural planowano przenieść na jedną ze ścian przy ulicy Niedziałkowskiego w pobliżu Teatru Rondo. Jednak w związku z rewitalizacją, nie będzie to możliwe. Decyzja o zmianie lokalizacji muralu cieszy Helenę Jarugę, wdowę po Mirosławie Jarudze -Słupsk w swoim czasie miał wiele znakomitych murali. Trochę smutno, że po transformacji zaczęto je likwidować i wieszać reklamy. Tym bardziej jestem wdzięczna dyrekcji, że chce ten ostatni mural przenieść. – dodaje Helena Jaruga, która będzie przewodniczyć komisji wybierającej lokalizację spośród propozycji zgłoszonych przez słupszczan.

Jak zgłaszać nową lokalizację?

Najlepiej informację o miejscu wraz ze zdjęciem i opisem przesłać drogą elektroniczną do Teatru Lalki Tęcza. Dzięki temu inicjatorom akcji będzie łatwiej przekazać propozycje pozostałym członkom komisji.
Przeniesieniem muralu zajmą się pracownicy Teatru Lalki Tęcza. Prace będzie koordynował Jarosław Polanek, plastyk teatralny. Przy przeniesieniu będzie także pomagała młodzież z liceum plastycznego działającego w słupskim Zespole Szkół Technicznych.