2 mln złotych na budżet partycypacyjny

W tym roku słupszczanie będą mogli przeznaczyć 2 miliony złotych na inwestycje realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Szczegółowo wygląda to tak, że 1,7 mln złotych zostanie przeznaczone na zadania infrastrukturalne (w tym 500 tys. zł na zadania ogólnomiejskie i po 300 tys. zł na zadania w każdym z czterech okręgów), natomiast 300 tys. złotych na zadania społeczne.

2 mln złotych na budżet partycypacyjny

Na początku czerwca odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zasad Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego. Od 7 do 31 lipca będzie można zgłaszać zadania, ale za nim się to zrobi, warto skonsultować pomysł. – Zachęcamy do kontaktu z Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. My tam udzielimy wszelkich informacji, można też na miejscu wypełnić wniosek – informuje Iwona Chrapkowska z słupskiego magistratu. Podobnie jak w zeszłym roku formularze będzie można składać w formie papierowej, a także za pośrednictwem platformy internetowej slupsk.wybiera.pl

Nowością, w stosunku do poprzednich edycji budżetu partycypacyjnego, jest podział zadań na ogólnomiejskie i lokalne. Zadania ogólnomiejskie to takie, które dotyczą co najmniej dwóch okręgów. Z kolei zadania lokalne, to te niewielkie, obejmujące jedno osiedle lub ulicę. – Zmienił się także montaż finansowy, gdyż w każdym z okręgów na zadania społeczne przeznaczonych jest 50 tys. zł. Z tym, że jedno zadanie będzie finansowane tylko do wysokości 10 tys. zł – dodaje Chrapkowska.

Szczegółowe informacje na temat Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego znajdują się na stronie internetowej miasta. Głosowanie nad zgłoszonymi projektami odbędzie się we wrześniu.