Wystawa Jerzego Chartowskiego w CAT w Ustce

W Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zostanie otwarta wystawa pod tytułem VISIONS AND DREAMS – pochodzącego ze Słupska artysty Jerzego Chartowskiego.

Wystawa zostanie otwarta w ramach projektu Galerii Jednego Dnia, dedykowanego artystom lokalnym.

Jerzy Chartowski, KULTURDEPONIE, Mischtechnik auf Leinwand
Jerzy Chartowski, KULTURDEPONIE, Mischtechnik auf Leinwand

Jerzy Chartowski VISIONS AND DREAMS

w ramach Galerii Jednego Dnia

Wernisaż: 01.06.2022, godz. 17:00

Wystawa Jerzego Chartowskiego w CAT w Ustce

Wystawa: od 02.06.2022 do 19.06.2022

Mała Galeria w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a

Wstęp wolny.

Jerzy Chartowski, VERGNGLICHKEIT, Mischtechnik auf Leinwand
Jerzy Chartowski, VERGNGLICHKEIT, Mischtechnik auf Leinwand

Jerzy Chartowski

Jerzy Chartowski, urodzony 02.09.1948 roku w Słupsku. W latach 1971-76 studiował na PWSSP w Gdańsku i na ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W latach 1977 80 by starszym Asystentem na Wydziale Projektowania Graficznego w Pracowni Prorektora Jerzego Zabłockiego.

Od 1973 roku uczestniczy w konkursach oraz kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą z udziałem Guntera Grassa, Andre`Hellera, Josepha Beuysa, Janusza Strobla, Lecha Wieleby.

Jest laureatem wielu nagród, miedzy innymi otrzymał za całokształt pracy twórczej nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Od 50 lat uczestniczy w Międzynarodowych Festiwalach Sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach w kraju i za granicą.

Od 1982 roku żyje i tworzy w Niemczech i Krakowie.
Kontakt do artysty: d.j.chartowski@web.de

Jerzy Chartowski przekłada naszą rzeczywistość z sobie właściwą wrażliwością prowadzenia pędzla z techniczną perfekcją i dokładnością starych mistrzów, pokazując nam skrupulatnie glebie wizualnego świata. Jego obrazy są jak gdyby czujnikami naszych marzeń, symbolicznym jak i metaforycznym przedstawieniem życia pomiędzy nadzieją i rozczarowaniem, pełni istnienia jak i jego cieniem.

(Pierrot, Hamburg)

Informacja prasowa – CAT Ustka
plakat – CAT USTKA
zdjęcia grafik – Jerzy Chartowski (zdjęcia grafik zostały zmienione względem nadesłanych oryginałów, przez redakcję 10minutTV – edycja wymiaru zdjęcia w celu optymalnego dostosowania ich do umieszczenia na witrynie internetowej 10minut.tv)