„Podniebny” Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk w Krępie Słupskiej

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powraca Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk, który wyjątkowo odbędzie się 4 czerwca na lotnisku w Krępie Słupskiej. Na uczestników czekać będą „podniebne” atrakcje m.in. loty zapoznawcze, które zapewni współorganizator wy-darzenia – Aeroklub Słupski. Gwiazdą Dnia będzie polska piosenkarka – Roksana ROXIE Węgiel. W programie m.in. wystawa samolotów, pokazy lotnicze, animacje i warsztaty dla dzieci oraz występy zespołów artystycznych działających w Gminie Słupsk.

„Podniebny” Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk w Krępie Słupskiej

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego ideą jest podkreślenie silnych więzi jakie łączą gminną społeczność lokalną. Tegoroczne obchody odbędą się na lotnisku w Krępie Słupskiej, a współorganizatorem wydarzenia będzie Aeroklub Słupski.

Serdecznie zapraszam mieszkańców na wyjątkowy i bardzo oczekiwany Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Będzie to doskonała okazja aby jeszcze raz pokazać, że Gmina Słupsk to Nasza Mała Ojczyzna. Zachęcamy do włączenia się w radosne świętowanie i wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia w Krępie Słupskiej.” – mówi Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk.

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk, 4 czerwca start godz. 13:00

Gwiazdą tegorocznego Dnia Mieszkańca Gminy Słupsk będzie polska piosenkarka Roksana Roxie Węgiel. Ma na swoim koncie przeboje grane w największych rozgłośniach radiowych. Zwyciężyła pierwszą edycję programu The Voice Kids, a także Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz 3. edycji programu tanecznego Dance Dance Dance. Jest także laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Roksana Roxi Węgiel
Roksana Roxi Węgiel

4 czerwca będzie dniem pełnym atrakcji. Zapraszamy już od godz. 13.00 do siedziby Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej.” – mówi Zbigniew Gach, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. „Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do wszystkich zainteresowanych lotnictwem, ale nie tylko. To przede wszystkim okazja do integracji mieszkańców naszej Gminy, a w obecnym czasie jest to bardzo istotne. Przewidujemy też specjalne strefy dla dzieci z warsztatami i animacjami. Zdecydowanie najmocniejszym punktem artystycznym będzie występ Roksany Węgiel w otoczeniu pokazów lotniczych i wystawy samolotów. To wydarzenie dla całych rodzin.” dodaje.

Teren wydarzenia zostanie podzielony na specjalne strefy: rękodzielników, dla dzieci, gastronomiczną, pokazową i koncertową. W strefie skierowanej dla najmłodszych odbędą się warsztaty m.in. ceramikarskie i wikliniarskie. Ogromną atrakcją dla uczestników imprezy będą również loty zapoznawcze: samolotów, helikopterów i szybowców, które zostaną przeprowadzone przez Aeroklub Słupski.

Będzie to też niespotykana okazja do rozmowy z zawodowymi pilotami. Organizatorzy przewidują także konkursy z nagrodami – do wygrania będą m.in. vouchery na loty zapoznawcze w Aeroklubie Słupskim.

Co jeszcze będzie się działo tego dnia? Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk utworzy wraz z grupą wolontariuszy punkt rejestracyjny dla potencjalnych dawców szpiku kostnego pod patronatem Fundacji DKMS. Podczas wydarzenia każda osoba, która będzie spełniała warunki formalne może wpisać się do ogólnopolskiej bazy potencjalnych dawców oraz dokonać wymazu.

Organizatorzy: Gmina Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, Aeroklub Słupski, Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk
Partner wspierający: Emka S.A

Informacja prasowa oraz zdjęcia – Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk (nadesłane fotografie zostały zmodyfikowane przez Redakcję 10minut TV, poprzez zmianę rozmiaru zdjęć w celu dostosowania ich parametrów do możliwości umieszczenia na stronie 10minut TV)