W Ustce pokażą Biblię na nowo. Przekroczą granice?

Międzynarodowy plener fotograficzno-filmowy „Zuzanna i starcy” w najbliższą sobotę 21 października w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Pokażą Biblię na nowo

Ideą Pleneru jest spotkanie zaprzyjaźnionych ze sobą artystów, którzy postanowili wspólnie pokazać innego rodzaju kondensacje sztuki w oparciu o biblijny przekaz, obecnie inaczej skreowanych sytuacji artystycznych. Metody jakich postanowiliśmy użyć służą światowym medium, są niezwykle kreatywne i dają możliwość psychologicznego pogłębienia relacji międzyludzkich.

XXI wiek. Inne międzyludzkie zależności, zróżnicowane zainteresowania oraz błyskawiczne formy przekazu.

– Twórcza strategia najbardziej z możliwych oczywista, polegająca na pomijaniu banału, opatrzonych sytuacji i jednocześnie podpowiadająca, że nic na siłę, bo uwzględniająca dobitnie aktualia w dzianiu się z włączeniem specjalnie uwrażliwionej na jakość wydarzeń percepcji. Sztuka przeżywania każdej chwili. Będziemy starali się, jako Starcy oddać inicjatywę w ręce Zuzann – informuje Joanna Żuraw z Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku.

– Myślimy, że z naszego zaangażowania wyniknie pewna sensowna ilość wartych utrwalenia zabawnych sytuacji, które dobrze opracowane w sensie obiektywnego znaczenia pozwolą odbiorcom inaczej ocenić sens znanej nam Biblijnej Opowieści.

Profesjonalni artyści

Uczestnikami Pleneru są profesjonalni artyści wywodzący się z różnych Akademii Sztuk Pięknych w Polsce: Andrzej Szulc – autor projektu i komisarz Pleneru, Ewa Miśkiewicz – Żebrowska, Janina Sawicka – Zaborowska, Magdalena Jankowska, Katarzyna Raczkowska, Andrzej Pawik, Zygmunt Jasnoch.