Uczniowie wymyślili jak promować krwiodawstwo

Medyczne Liceum Ogólnokształcące i Policyjne Liceum Ogólnokształcące  – funkcjonujące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku  – otrzymały certyfikaty szkół promujących honorowe oddawanie krwi. Zaszczytne świadectwa zostały wystawione przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego i Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku wraz z nauczycielami zrealizowali cykl inspirujących i nowatorskich scenariuszy lekcji oraz inne działania informacyjno-edukacyjne w ramach akcji „Twoja krew, moje życie”, przyczyniając się tym samym do promowania  wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Działania szkoły zostały dostrzeżone przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, która nagrodziła placówkę certyfikatami szkół promujących honorowe oddawanie krwi.

– Warto obalać mity związane z oddawaniem krwi oraz kształtować pozytywne postawy prospołeczne wśród uczniów. W ramach kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie” prowadziliśmy w naszej szkole szeroko zakrojoną akcję informacyjno-edukacyjną za pośrednictwem nieszablonowych zajęć lekcyjnych, happeningów, filmów edukacyjnych, plakatów, ulotek i symboli kampanii. Mamy takie przekonanie, jako społeczność szkolna, że dzięki zaangażowaniu w akcję, udało nam się zwiększyć poziom wiedzy na temat honorowego krwiodawstwa wśród uczniów oraz przyczynić się do powiększenia grona Honorowych Dawców Krwi – mówi Robert Zając, dyrektor administracyjny w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.