Pasztety, do boju!

Nowy Teatr zapowiada, że w tym tygodniu słupską publiczność czeka ostra, rowerowa jazda wraz z trzema głównymi bohaterkami spektaklu pt.”Pasztety, do boju!”, który zagości na deskach Dużej Sceny Nowego Teatru już 14 grudnia 2019, o godz. 18.00.

Wybiorą się Państwo w niesamowitą podróż ku dojrzewaniu, zrozumieniu i tolerancji. Spektakl będzie adaptacją książki Clémentine Beauvais o tym samym tytule – „Pasztety do boju!”.

„Pasztety do boju!”

Wraz z bohaterami zwiedzimy na rowerze Francję, dowiemy się więcej o najnowszych modowych trendach i odkryjemy trochę prawdy, która bywa często gorzką pigułką, o nas samych.

Spektakl powstał głównie z myślą o dojrzewającej młodzieży, która zmaga się z hejtem nie tylko w kontaktach rówieśniczych, ale i w przestrzeni mediów społecznościowych.

Trudny temat, jaki podejmują twórczynie spektaklu zostanie podany w bardzo atrakcyjnym wydaniu. Czeka nas sporo śmiechu, muzyki i dobrej zabawy.

To zupełnie nowatorskie podejście do profilaktyki i dydaktyki młodzieżowej, dlatego też mamy nadzieję na pozytywny odbiór nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale też dorosłych, którzy na pewno znajdą w tym spektaklu coś dla siebie.

Spektakl

Spektakl powstaje we współpracy z Gminą Postomino.

Autor: Clémentine Beauvais


Tłumaczenie: Bożena Sęk


Adaptacja i dramaturgia: Joanna Kowalska


Reżyseria, muzyka i choreografia: Natasza Sołtanowicz


Aranżacja muzyczna: Grzegorz Bieńko
Scenografia i kostiumy: Marianna Lisiecka-Syska


Projekcje: Olek Burczyk

Sztuka powstała na podstawie książki, wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Autor ilustracji: Gosia Herba

Obsada:
Mireille: Karolina Gwóźdź
Astrid: Agata Grobel
Hakima: Natalia Maczyta-Cokan
Kader: Wojciech Marcinkowski
Malo: Igor Chmielnik
Helene: Magdalena Płaneta

Trzy wyjątkowe nastolatki, Mireille, Astrid i Hakima w corocznym plebiscycie na „Największego Paszteta” wygrywają miejsca na podium. „Plebiscyt” organizuje Malo – największy łobuz w szkole, a głosowanie odbywa się na Facebooku…
Co to znaczy być pięknym, czy brzydkim? Jak hejt i stereotyp krzywdzi poczucie własnej wartości nastolatek? Czym jest „mit urody”? Jak porażkę przekuć w sukces, a każde złe słowo obrócić przeciwko tym, którzy nimi nas obrażają? „Pasztety” udowadniają, że dzięki sile przyjaźni i odrobinie ironicznego dystansu można przeciwstawić się nawet największym hejterom.

We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcières. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją.

Czas trwania spektaklu: około 2 godz. 20 minut
Premiera 14 grudnia 2019 r. Duża Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Aktualizacja wpisu

Uwaga! Komunikat specjalny

Teatr to organizm żywy i wciąż zachodzą w nim dynamiczne zmiany. Tak jest i tym razem.

Natalia Maczyta-Cokan, w trakcie jednej z prób generalnych do spektaklu „Pasztety, do boju!” uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, który uniemożliwia jej udział w premierze i najbliższych, uwzględnionych w repertuarze, spektaklach.

Z uwagi na zaistniałą sytuację jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie przedstawienia ujęte w harmonogramie oprócz premiery, która zostanie zagrana w warunkach wyjątkowych – Natalię zastąpi w roli Hakimy, Joanna Kowalska, która jest adaptatorką, dramaturżką i autorką tekstów piosenek w spektaklu.

Prosimy więc widzów o wyrozumiałość, a Natalii przesyłamy dobre wibracje, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wierzymy, że jako silna, wspaniała kobieta, szybko stanie na nogi i zawalczy na scenie z bojowym okrzykiem „Pasztety, do boju!” już niedługo.