Nowy dyrektor Teatru Lalki „Tęcza”. Ze Śląska

Michał Tramer został nowym dyrektorem Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. Jak informują władze miasta takiego wyboru dokonali jednogłośnie członkowie jury konkursowego oraz aktorzy. Nowy dyrektor zapowiada, że umie liczyć pieniądze.

Nowy dyrektor Teatru Lalki „Tęcza”

Jak będzie funkcjonował słupski teatr lalkowy pod rządami nowego dyrektora? – Na pewno będę chciał się trzymać tradycji Teatru Tęcza i pewnej tematyki, repertuaru klasycznego, baśniowego, ale z świeższym oddechem jeśli chodzi o rozwiązania formalne – mówi Michał Tramer, nowy dyrektor Teatru „Tęcza”. – Chciałbym też poszukać widza w innych grupach wiekowych oraz zacieśniać współpracę ze szkołami i przedszkolami.

Nowy dyrektor zaznacza, że będzie musiał szukać wsparcia z zewnątrz dla teatru.
Michał Tramer pochodzi ze Śląska. Pracował w offowym teatrze w Katowicach „Gry i ludzie”, który utrzymuje się na własny rachunek. W ostatnich latach pracował przy organizacji teatru w Kłodzku, który zalążkiem sceny miejskiej. Jest także aktorem i reżyserem przedstawień lalkowych. – Teatrze offowym nauczyłem się jak szanować pieniądze, które się ma i tam się nauczyłem skąd pozyskiwać środki dla teatru – zaznacza Tramer.