Niecodzienny koncert w Słupsku. Dwie pianistki na jednej klawiaturze

Dwie pianistki zagrają koncert w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku. Duet tworzą pianistki: Joanna BernagiewiczMedea Berianidze. Joanna Bernagiewicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Bronisławy Kawalli. Jest doktorem habilitowanym sztuki w zakresie kameralistyki fortepianowej.

Przez wiele lat pełniła funkcję  prodziekana i dziekana obecnego Wydziału Nauk Społecznych, a następnie prorektora ds. kształcenia i studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Medea Berianidze to pianistka urodzona i wychowana w Gruzji. Grę na instrumencie zaczęła w wieku 8 lat. Od wielu lat sprawuje funkcję akompaniatora i konsultanta muzycznego męskiego chóru Syntagma. Wychowała wielu utalentowanych pianistów.

Dwie pianistki

Obie artystki odnoszą sukcesy w pracy pedagogicznej.

Są także cenionymi akompaniatorkami  i kameralistkami.

Duet fortepianowy na cztery ręce to szczególny rodzaj zespołu kameralnego, w którym dwaj muzycy grają na jednej klawiaturze. Autorami kompozycji na cztery ręce byli m. in. Mozart, Beethoven, Brahms, Dvořak, Ravel, Schubert, Schumann czy Rachmaninow. Mistrzem w tym zakresie pozostaje Franz Schubert.  W programie wykonanym przez BeBe Piano Duet pojawią się m.in. utwory  Mozarta, Ogińskiego, Brahmsa, Piazzolli i Chaczaturiana.

Koncert

Koncert odbędzie się w Parku im. Jerzego Waldorffa.

W razie niepogody zostanie przeniesiony do sali Filharmonii.