Cykl koncertów edukacyjnych „Mała Filharmonia”

Już w wakacje Centrum Kultury Gminy Słupsk zainauguruje coś specjalnego dla melomanów ze szkół podstawowych. W niedzielę, 13 czerwca o godzinie 12:00 ruszy cykl koncertów edukacyjnych „Mała Filharmonia”. Wydarzenia te, przeznaczone dla uczniów klas 0-VI, odbywać się będą cyklicznie i stanowić będą element Gminnego Programu Edukacji Kulturalnej w ramach polityki kulturalnej gminnego Centrum Kultury. Głównym celem przedsięwzięcia jest enkulturacja najmłodszych mieszkańców Gminy Słupsk, zwiększenie roli humanitaryzmu w procesie edukacji i przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Aby zaciekawić najmłodszych słuchaczy i przekazać im wiadomości o muzyce w przystępny sposób, Centrum Kultury opracowało nową formę edukacyjną. Każdy koncert będzie prezentował zupełnie inne instrumentarium oraz repertuar. Piękne brzmienie instrumentów uzupełnione zostanie komentarzem animatorów, a także ciekawostkami które w zabawny sposób uzupełnią akcję koncertu.

Pierwszy koncert z cyklu „Mała Filharmonia”

Pierwszy koncert z cyklu „Mała Filharmonia” nosi tytuł „Witajcie w naszej bajce”. Podczas wydarzenia dowiemy się, czym w ogóle jest dźwięk, co to jest częstotliwość i natężenie czy jak zbudowany jest saksofon. W koncercie zabrzmią najbardziej znane i poruszające piosenki z Akademii Pana Kleksa w różnorodnych aranżacjach, w wykonaniu zespołu w składzie: Patryk Maślach – wokal, Tomasz Klepczyński – saksofon, Tomasz Jocz – fortepian, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Robert Głód – perkusja, Donata Zuliani – prowadzenie.

Gorąco zachęcamy do zakupu biletów w serwisie kupbilecik.pl oraz w siedzibie Centrum Kultury Gminy Słupsk w Głobinie. Koncert „Witajcie w naszej bajce” już w niedzielę 13 czerwca o godz. 12:00 w Sali Teatralnej Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

Szczegóły na stronie www.kultura.slupsk.pl/mala-filharmonia/

Cykl koncertów - Mała filharmonia - Centrum Kultury Gminy Słupsk
Cykl koncertów – Mała filharmonia – Centrum Kultury Gminy Słupsk