AcCello Duo zagrali w Strzelinie

Minionej niedzieli (23.08) odbył się drugi już koncert z cyklu „Muzyka w kościele”. Kilkukrotne bisy oraz owacje na stojąco to najkrótsze podsumowanie koncertu duetu instrumentalnego AcCello Duo w Strzelinie, który tworzą dwaj młodzi utalentowani muzycy – wiolonczelista Piotr Gach oraz akordeonista Konrad Merta.

Zabrzmiała muzyka w kościele

Przygotowany repertuar zabrał słuchaczy w niezwykłą podróż w świat muzyki – zarówno tej bardziej, jak i mniej znanej. Nie zabrakło autorskich kompozycji Konrada Merty oraz utworów sięgających korzeniami do muzyki bułgarskiej, czy tez bałkańskiej. Niezwykła mieszanka zarówno dynamicznych, żywych melodii oraz również tych nieco spokojniejszych pozwoliła na zaprezentowanie mistrzowskiego poziomu zaproszonych wykonawców. Znalazło to oddźwięk w opiniach publiczności wygłaszanych po koncercie podkreślających zarówno wysoki poziom zaproszonych artystów, jak i wyjątkowość samego cyklu „Muzyka w Kościele” w ramach którego wystąpili muzycy.

Projekt Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk „Muzyka w kościele- cykl koncertów kameralnych” został dofinansowany kwotą 26 tys. zł. ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020″.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny koncert cyklu Muzyka w kościele w wykonaniu Zespołu Wokalnego Jerycho, który odbędzie się 6 września w Wieszynie o godz. 18:00. Szczegóły koncertu można znaleźć na stronie: www.kultura.slupsk.pl

AcCello Duo w Strzelinie
AcCello Duo w Strzelinie