Dzieła impresjonistów wychodzą z ram

Wystawa malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów w 3D powraca do Gdańska w dniach 26-27 września do AMBER EXPO. Na wystawie będzie można zobaczyć ożywione, trójwymiarowe reprodukcje obrazów takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh.

Organizatorzy zapraszają na niesamowitą podróż po świecie sztuki. Blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Dzięki zastosowaniu tej techniki dzieła największych malarzy zyskają jeszcze większą głębię i ekspresję.

Światło razi swoim blaskiem przebijając się przez korony drzew, zmuszając oglądających by zmrużyli oczy. Słoneczników, aż chciałoby się dotknąć, tak stają się realne, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”. Na trójwymiarowych reprodukcjach obrazów, tak dobrze wszystkim znanych, goście odkryją detale dalszego planu i elementy, na które do tej pory nie zwrócili uwagi.

IMPRESJONIŚCI włóż dłonie w sztukę
IMPRESJONIŚCI włóż dłonie w sztukę

„Wystawa ma już swoich wiernych fanów, którzy wielokrotnie wracają do swoich ulubionych dzieł” – mówi Barbara Vogt, dyrektor wystawy. „Spotykamy ich również na wystawach w kolejnych miastach. Mówią, że za każdym razem odkrywają coś nowego, a trójwymiar ukazuje im coraz to inne tajemnice obrazu. Potrzeba tylko trochę czasu, cierpliwości i kilka podpowiedzi charyzmatycznego przewodnika”.

Impreza odbywać się będzie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych GIS. Bilety z określonym dniem i godziną wejścia na wystawę są dostępne tylko on-line na stronie www.ToBilet.pl.

W tym samym czasie na terenie AMBER EXPO odbędą się Targi Mieszkań i Domów w Trójmieście. Bilet na Wystawę upoważnia również do wstępu na to wydarzenie.

W czasie wystawy i targów na terenie AMBER EXPO znajdzie się Punkt Obsługi Klienta, gdzie pracownicy targowi pomogą z dokonaniem zakupu online i wypełnieniem ankiety epidemiologicznej – kupujący na stronie ToBilet.pl wypełniają ją przy finalizacji transakcji.

26-27.09.2020
AMBER EXPO,
Gdańsk, ul. Żaglowa 11

Godziny otwarcia:
26.09.2020, godz. 10.00-17.00
27.09.2020, godz. 10.00-16.00

Ceny Biletów:
• Bilet normalny jednorazowy – 35 zł/os.
• Bilet grupowy jednorazowy – 31,50 zł/os.
Przy zakupie powyżej 10 biletów, rabat 10%
• Bilet ulgowy jednorazowy – 25,00 zł/os.
Przysługuje dzieciom w wieku 3-7 lat oraz posiadaczom ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej, emeryta, rencisty lub karty dużej rodziny. Przy wejściu na wystawę należy okazać w/w dokument upoważniający do ulgi.
• Dzieci do lat 3 – wstęp wolny, należy pobrać z bileterii ToBilet.pl bilet za 0zł.