Dodatkowe pieniądze dla Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Smołdzinie

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie otrzyma z ogólnej rezerwy budżetowej blisko 300 tys. zł. W zeszłym tygodniu premier Morawiecki podpisał zarządzenie w tej sprawie. Dzięki tym środkom placówka przejdzie gruntowną modernizację m.in. kotłowni i łazienek.

Bardzo się cieszę, że ponownie mogę przekazać dobre informacje dla naszego regionu. Tym razem mam przyjemność poinformować o zwiększonym dofinansowaniu na modernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie. Jestem przekonany, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez uczniów, rodziców i pracowników placówki. Każde takie działanie to kolejny krok w kierunku rozwoju naszego regionu – podkreśla rzecznik rządu, poseł na Sejm RP Piotr Müller.

Zakres inwestycji

Placówka działa od 2012 roku i jest jedyną taką instytucją w Smołdzinie. W ramach zwiększonego dofinansowania podopieczni jaki i cała kadra zyska poprawę warunków nauki oraz pracy. Inwestycja zakłada gruntowną modernizację m.in. kotłowni i łazienek. Oprócz estetycznego wyglądu i komfortu, przyczyni się to do zabezpieczenia termicznego budynku.

Informacja o dodatkowych funduszach na renowację naszej placówki to ogromna radość dla uczniów oraz całej kadry Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że pan Premier Morawiecki dostrzegł potrzebę modernizacji tak ważnej instytucji w naszej gminie.- powiedział Wójt Gminy Smołdzino Arkadiusz Walach.

Inwestycja w młode pokolenie

Modernizacja tego obiektu, przede wszystkim przyczyni się do bardziej przyjaznych warunków nauki i umożliwi lepszą organizację pracy w placówce. Nowoczesne, bezpieczne i dobrze wyposażone szkoły to inwestycje, które z pewnością się zwrócą, ponieważ to inwestycje w młodych ludzi.

Fakt, że nasz region tak prężnie się rozwija, a środki otrzymywane w ramach dotacji z budżetu państwa są tak dobrze wydatkowane, ogromnie mnie cieszy – powiedział rzecznik rządu, poseł na Sejm RP Piotr Müller.