4 grudnia w słupskim klubie Antrakt wystąpi NoVela

4 grudnia 2021 roku o godzinie 19.30 na słupskiej scenie muzycznej, tym razem w klubie Antrakt, wystąpi warszawski zespół NoVela.

NoVela

Zespół powstał w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje). Po skompletowaniu reszty składu, muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą. Materiał, składający się z 10 piosenek, zarejestrowano wiosną 2020 roku w studiu Serakos w Warszawie pod okiem Magdy i Roberta Srzednickich.

Muzyka, którą tworzy NoVela to połączenie popu, rocka i funku podszytego duchem lat 80tych, przy współczesnej aranżacji i brzmieniu. W jednym z utworów pojawia się także mocny akcent bluesowy.

Do nagrania partii klawiszowych muzycy zaprosili Piotra Kolanowskiego z zespołu Rezerwat, który będzie również towarzyszył NoVeli na koncertach.

Zespół NoVela wystąpi 4 grudnia w słupskim klubie Antrakt
Zespół NoVela wystąpi 4 grudnia w słupskim klubie Antrakt

Proces tworzenia płyty poparty był wcześniejszą edukacją muzyczną, oraz bogatym doświadczeniem poszczególnych członków zespołu. W obyciu scenicznym pomogło zagranie licznych samodzielnych tras i koncertów w kraju, począwszy od roku 2009, w ramach takich zespołów jak Votum i Dianoya, oraz supportowych, m.in. przed Iron Butterfly, Terry Bozzio&Stickman. Muzykom nie są też obce występy i trasy zagraniczne w ramach wyżej wymienionych projektów. Grali samodzielne koncerty jak i supporty (np. dwie duże trasy europejskie przed zespołem Riverside w latach 2013- 2016).

Debiutancka płyta pt. „39:54” z autorskim materiałem została wydana 28 maja 2021 roku. Płyta jest dostępna do odsłuchu na wszystkich serwisach streamingowych. Można ją też kupić w wersji fizycznej, choćby przez stronę dystrybutora: goramuzyki.pl i na internetowej stronie Empiku.

SKŁAD ZESPOŁU NOVELA

Dominika Dmowska – wokal
Jan Niedzielski – gitara
Bartosz Turkowski – bas
Dawid Artyszuk – perkusja
Daniel Szulc – gitara

Kanał zespołu na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCFx9BTlZOd57WdvPBsr1Fuw

Strona na portalu Facebook: https://www.facebook.com/officialnovela