Październik był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży łodzi turystycznych na rynek holenderski

Październik był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży na rynek holenderski łodzi produkowanych przez firmę MARKOS. Tylko w ciągu miesiąca trafiło tam 40 jednostek łodzi turystycznych.

Od piętnastu lat firma MARKOS jest obecna na rynku producentów łodzi pływających po wodach Holandii. W 2006 roku trafiła tam pierwsza łódź skonstruowana i wyprodukowana przez zakład w Głobinie dla firmy Seagle.

Z racji swojej charakterystyki – kompaktowość umożliwiającą precyzyjne manewrowanie, wysoki komfort, zwrotność i możliwość zabrania na pokład jednocześnie nawet 12 osób – szybko zyskała pochlebne opinie. W połączeniu z systematycznie budowanym zaufaniem i zadowoleniem klientów pozwoliło to na osiągnięcie zupełnie nowej skali produkcji. Rekordowej. W październiku firma wysłała na rynek holenderski 40 łodzi.

MARKOS - Sprzedaż łodzi turystycznych na rynek holenderski
MARKOS – Sprzedaż łodzi turystycznych na rynek holenderski

Sprzedaż łodzi turystycznych na rynek holenderski

Konsekwentnie budowana pozycja na tamtejszym rynku, a właściwie to skala realizowanych zamówień, wywołały pewne zmiany. Dziś, ze względu na zaawansowanie całego procesu sprzedażowego, kontaktem z potencjalnymi klientami zajmuje się firma Jachthaven Achterbos, Stormer Marine oraz Sloepen Centrum. To doskonałe potwierdzenie ugruntowanej i solidnej pozycji naszej firmy, która cieszy się doskonałą renomą – mówi Piotr Chomontek, Dyrektor Techniczno – Handlowy MARKOS.

Zainteresowanie łodziami produkowanymi w Głobinie spotęgowała pandemia koronawirusa. Podobnie jak w wielu europejskich krajach, tak i w Holandii obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu. Reakcja społeczeństwa była natychmiastowa. Zamknięcie granic i brak możliwości zagranicznych wyjazdów urlopowych skłoniło wpłynęły na jeszcze większy rozkwit turystyki wodnej. Boom na posiadanie własnej łodzi trwa nieprzerwanie od czerwca ubiegłego roku.

Końca tego zainteresowania nie widać. Już dziś mamy pokrycie w zamówieniach do grudnia roku 2022 – tłumaczy Piotr Chomontek.

Rynek holenderski znalazł się tym samym na drugim miejscu pod względem liczby zamówień w październiku. Wyższy wynik sprzedażowy ma jedynie produkcja łodzi marki AXOPAR.

Cieszy nas, że produkowane przez nas modele docierają do wielu klientów na całym świecie, gdzie są cenione i polecane kolejnym osobom. To doskonały dowód na to, w jakiej kondycji znajduje się nasza firma – podsumowuje Cezary Koseski, Dyrektor Naczelny MARKOS.

MARKOS - Sprzedaż łodzi turystycznych na rynek holenderski
MARKOS – Sprzedaż łodzi turystycznych na rynek holenderski