„Powiedz ile masz lat” – nowy cover autorstwa zespołu NoVela. Premiera 1 kwietnia

1 kwietnia bieżącego roku będzie miała miejsce premiera najnowszego singla zespołu NoVela. Utwór „Powiedz ile masz lat”, cover piosenki Urszuli, będzie drugą kompozycją zapowiadającą minialbum (tzw. epkę) „18 łez”, którego premiera przewidziana jest na wiosnę tego roku.

W dniu wydania singla zostanie także zaprezentowany wideoklip w konwencji tzw. lyrics video, prezentującej tekst utworu.

Premiera odbędzie się na kanale zespołu NoVela na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCFx9BTlZOd57WdvPBsr1Fuw

Podobnie jak w wypadku pierwszego singla, którym była tytułowa kompozycja z mini albumu, autorem tekstu jest Marek Dutkiewicz – jeden z najlepszych i najpopularniejszych autorów tekstów w historii polskiej muzyki.

Tym razem jednak zespół NoVela „wziął na warsztat” utwór z lat 80., często uznawanych za najlepsze dla polskiej muzyki. Wtedy też powstało wiele kultowych tekstów Dutkiewicza, przede wszystkim dla Urszuli. To one, wspólnie z muzyką Romualda Lipki, współtworzyły ikoniczny do dziś wizerunek artystki.

Jedną z ich wspólnych kompozycji był utwór „Powiedz ile masz lat”, powstały w 1987 r. na potrzeby trzeciej płyty Urszuli („Urszula 3”). Grupa NoVela zaprezentuje nam wkrótce swój cover tego dzieła. Zespołowi udał się trudny zabieg połączenia rozpoznawalności i stylistyki oryginału z własnym, nowoczesnym artystycznym szlifem i odświeżoną aranżacją. Całość brzmi intrygująco, w czym zasługa także jednego z producentów coveru, innego znakomitego artysty Marka Kościkiewicza (pozostali to Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski).

Wierzymy zatem, że współpraca tych trzech artystycznych indywidualności spodoba się zarówno fanom klasycznego polskiego pop-rocka, jak i współczesnych brzmień.

Pochodzący z Warszawy zespół NoVela w poprzednim roku wydał debiutancką płytę „39:54”, zbierającą bardzo dobre recenzje. Grupa swoją twórczością nawiązuje przede wszystkim do światowego pop rocka z najlepszych dla gatunku lat 80., ale i do melodyjnego rocka charakterystycznego dla polskiej muzyki wczesnych lat 90. Słychać inspiracje, ale nie kopiowanie schematów. Zespół bowiem aż iskrzy od własnych pomysłów aranżacyjnych, śmiało czerpiąc też z innych gatunków muzycznych.

Zapraszamy na premierę online!

Na podstawie informacji od Michała Bigoraja – menedżera zespołu NoVela

Fotografia: Marcin Wójcik