Zobacz jak będzie świętowany Dzień Kobiet w Słupsku

Z okazji 8 marca, Rada Kobiet działająca przy Prezydencie Miasta Słupska Robercie Biedroniu zaprasza na nadchodzące wydarzenia organizowane przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet.

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca – biorą w nim udział kobiety z ponad 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”. Tego dnia kobiety na całym świecie chcą pokazać swoją siłę, jedność i sprzeciw wobec ograniczania roli i praw kobiet.

Dzień Kobiet w Słupsku

Czas i miejsce: 8 marca 2017 r., godz. 16.30, Słupsk, ul. Lutosławskiego 33

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego – będzie to cykl 10 spotkań dedykowany słupszczankom, zgodnie z przyjętymi przez Program Zdrowia Seksualnego 10 przykazaniami. Pierwsze spotkanie odbędzie się pod nazwą WYRAŻAJ SWOJE POTRZEB. Jest to jednocześnie pierwsze przykazanie Programu.

– Celem spotkania jest uwrażliwienie kobiet na wyrażanie własnych potrzeb co jednocześnie ma silny związek z postrzeganiem siebie jako kobiety, z potrzebami płynącymi z ciała, a także samoświadomością. Kobiety świadome własnych potrzeb łatwiej realizują się w życiu, w tym w pracy zawodowej, wychowawczej, a także w seksualności – mówi Marta Makuch z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.

Wykład poprowadzi Pani dr Anetta Jaworska pedagożka, psycholożka, pracownica Instytutu Pedagogiki i Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Czas i miejsce: 8 marca 2017 r., godz. 18.00, Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, ul. Niedziałkowskiego 6

Więcej informacji nt. cyklu wykładów można uzyskać od Pani dr Justyny Ratkowskiej-Pasikowskiej (j.pasikowska@interia.pl)

III Słupski Kongres Kobiet

III Słupski Kongres Kobiet – już po raz trzeci zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu poświęconym tematyce kobiecej. 18 marca w Ustce ponad 20 wyjątkowych osób będzie dyskutować o sytuacji kobiet w Polsce. Wśród zaproszonych gości będą czołowe feministki tj. Kazimiera Szczuka, wybitne polskie artystki np. Hanna Bakuła czy Krystyna Mazurówna, ale również mężczyźni – prof. Jerzy Buzek, czy Robert Biedroń.

Czas i miejsce: 18 marca 2017 r., godz. 9-16, Ustka, Kino Delfin

Więcej informacji nt. Kongresu może uzyskać od organizatorek wydarzenia (Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk) oraz na stronie www.kongreskobiet.slupsk.pl

Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Słupska objęła swoim matronatem powyższe wydarzenia i zachęca wszystkie słupszczanki, ale także słupszczan do udziału w tych wyjątkowych imprezach.