Znamy najlepszych znawców filmu w regionie

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, w sali kina Rejs, odbył się finał 13. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

 

 

– W rozgrywkach finałowych wzięły udział drużyny wyłonione podczas eliminacji (23 marca), w składzie: Agata Ostrowska i Magda Kasperek – reprezentujące Dom Kultury w Ustce, Mikołaj Wojtas i Damian Borowiecki – reprezentujący V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku oraz Miłosz Rogiński i Karol Krupiniewicz – reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku – informuje Joanna Gajdo z kina studyjnego Rejs w Słupsku.

 

 

Finał miał charakter turnieju i składał się z 6 konkurencji: alfabetu – należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii – należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych – podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalamburów – jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych – uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz podać kto jest ich kompozytorem; rozbójnika – drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać punkty – jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić – jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

 

 

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo – instruktorki Działu Edukacji Filmowej MCK.

 

 

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła Agata Ostrowska i Magda Kasperek, II miejsce zajęli Mikołaj Wojtas i Damian Borowiecki, natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Miłosz Rogiński i Karol Krupiniewicz.

 

 

Wszystkie osoby otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek, filmów DVD i płyt z muzyką filmową. Natomiast drużyna, która zajęła I miejsce dodatkowo otrzymała w pełni opłacony pobyt na 43. Ińskim Lecie Filmowym – jednym z najstarszych festiwali filmowych odbywających się w Polsce.