Zna UE jak własną kieszeń. Słupszczanka pojedzie w nagrodę do Brukseli.

Wiktoria Burda, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została laureatką Konkursu „Polska w Unii”. Licealistka pojedzie w nagrodę do Parlamentu Europejskiego.

W Auli im. T. Ocioszyńskiego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyła się uroczysta Gala Dnia Europy. Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów XV edycji Konkursu „Polska w Unii” pt. „ Jakiej Unii potrzebuje Polska i jakiej Polski potrzebuje Unia?”. Wśród nagrodzonych znalazła się Wiktoria Burda, uczennica klasy drugiej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku. Słupszczanka w nagrodę wyjedzie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nagroda została ufundowana przez Jarosława Wałęsę Posła do Parlamentu Europejskiego. Uczennicę do konkursu przygotował Stanisław Stefański, nauczyciel historii w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Gościem Honorowym Gali Dnia Europy był Bronisław Komorowski, Prezydent RP w latach 2010-2015. Uroczystości towarzyszyła konferencja pt. „Polska i UE w obliczu aktualnych wyzwań”.

Celem Konkursu „Polska w Unii” jest promowanie wiedzy o Unii Europejskiej, przybliżenie aktualnej problematyki związanej z członkostwem Polski w Unii oraz skłonienie do dyskusji na temat aktualnych wyzwań stojących przed Polską, UE oraz całą Europą. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego.