Złodziej ogrodowych altanek przyłapany na gorącym uczynku

Policjanci ze Słupska, na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do altan ogrodowych w gminie Ustka. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Słupska. W garażu złodzieja policjanci odnaleźli sprzęt ogrodniczy, elektronarzędzia o wartości prawie 1500 złotych. Trwa ustalanie osób pokrzywdzonych oraz wysokość strat.  Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Złodziej ogrodowych altanek przyłapany na gorącym uczynku

Policjanci z komisariatu w Ustce zajmowali się sprawą włamań do altanek ogrodowych w podusteckich Zimowiskach. W związku z tym kryminalni z Ustki przeprowadzili w ubiegłym tygodniu kolejne już działania na terenie ogródków działkowych. W trakcie nocnego patrolu kryminalni zainteresowali się świeżymi śladami pozostawionymi na ziemi.  Idąc ich tropem policjanci dotarli do altany, wewnątrz której  zastali mężczyznę kradnącego pozostawione przez właścicieli rzeczy.

Mężczyzna zaskoczony widokiem policjantów nie był w stanie wyjaśnić dlaczego włamał się do tego pomieszczenia. Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnym systemie okazało się, że 32-letni słupszczanin był już karany za podobne przestępstwa.

http://www.slupsk.policja.gov.pl/