Złapali fałszywego policjanta. Mógł grasować w Słupsku

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali na gorącym uczynku 47-letniego oszusta, który wyłudził od 82-letniej mieszkanki Gdańska 8 tys. zł oraz biżuterię. Funkcjonariusze ustalili, że 47-latek od maja br. w podobny sposób oszukał 6 innych osób na terenie Pomorza.

 

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej w czwartek zatrzymali 47-letniego oszusta, który zgłosił się do 82-letniej gdańszczanki po odbiór pieniędzy. Oszustwo polegało na tym, że do starszej kobiety wcześniej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący poinformował seniorkę, że jest w niebezpieczeństwie i musi wyrzucić przez okno wszystkie pieniądze i biżuterię. Kobieta wierząc, że rozmawia z policjantem wykonała polecenia oszusta i wyrzuciła wszystkie wskazane rzeczy przez okno. Tam czekał już 47-latek, mężczyzna zabrał kosztowności i uciekł.

 

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze ustalili gdzie przebywa 47-letni mężczyzna i zatrzymali go. Kryminalni zabezpieczyli skradzione pieniądze i kosztowności. Zatrzymany został przewieziony do komendy, a następnie do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

 

Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej w ten sposób okradał starsze osoby, typowany jest do 6 zdarzeń na terenie woj. pomorskiego i kilkunastu na terenie całego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań.

 

Wobec zatrzymanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Za oszustwo grozi kara pozbawiania wolności do lat 8.