Dowód przestępstwa znaleźli w zabawkach

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku skontrolowali sklep, w którym sprzedawano podrobione zabawki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 sztuk zestawów klocków. Wartość zabezpieczonych produktów wyniosła ponad 30 tysięcy złotych. 39 – letniemu właścicielowi sklepu za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że w jednym ze sklepów na terenie tego miasta oferowany jest do sprzedaży towar będący podróbką klocków dla dzieci znanej europejskiej firmy.

 

 

– W trakcie kontroli sklepu mundurowi natrafili na podrobione produkty, które wyłożone były na regałach sklepowych oraz zapleczu magazynowym – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 opakowań klocków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń produkty te zdecydowanie odbiegały jakością od firmowych oryginałów. Suma strat oszacowana przez przedstawiciela producentów klocków to kwota ponad 30 tys. złotych.

 

 

 

Teraz zabezpieczony towar trafi do biegłego, który po przeprowadzeniu badań wyda opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość.  Niewykluczone, że sprzedawca usłyszy zarzut wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.