Zestawy do telerehabilitacji kardiologicznej dla szpitala

Pięć zestawów do hybrydowej telerehabilitacji pacjentów z problemami kardiologicznymi trafiło na Oddział Kardiologii i INK słupskiego szpitala. Sprzęt wraz z oprogramowaniem przekazała firma Adamed.

W trosce o poprawę jakości życia polskich pacjentów cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego, firma Adamed przekazuje publicznym placówkom zdrowotnym 35 voucherów na łącznie 175 zestawów do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej, z czego jeden voucher na pięć zestawów otrzymał Oddział Kardiologiczny i Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o. Sprzęt staje się własnością szpitala w dniu przekazania.

W skład zestawu wchodzą: smartphone z dedykowaną aplikacją mobilną, urządzenie do pomiaru EKG, ciśnieniomierz oraz waga. Każdy voucher obejmuje ponadto gwarancję: na wdrożenie oprogramowania do realizacji hybrydowej rehabilitacji kardiologicznej, szkolenie z obsługi z ww. oprogramowania i urządzeń peryferyjnych, gwarancję dostępu do oprogramowania (system centralny + aplikacja mobilna) oraz usług wsparcia technicznego przez 12 miesięcy od dnia wdrożenia systemu w placówce.

Oferowane rozwiązanie spełnia aktualne wymogi rozporządzenia dotyczące hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej NFZ – mówi dr Damian Sendrowski, koordynator oddziału. – Dzięki niemu pacjenci będą mogli sami ćwiczyć w domu, a nasi fizjoterapeuci będą monitorowali w tym czasie ich stan na komputerze.

Dzięki tym zestawom pacjenci, którzy najpierw uczą się treningu pod okiem fizjoterapeuty na Oddziale Kardiologii w domu mogą kontynuować treningi. W tym czasie fizjoterapeuta na bieżąco kontroluje ich ciśnienie, tętno, EKG i ocenia trening i w ten sposób monitoruje ich bezpieczeństwo.

Choroby serca są chorobami cywilizacyjnymi, ale dzięki skutecznemu leczeniu na wysokim poziomie jakie zapewniają nasi kardiolodzy, oraz takim rozwiązaniom jak nowoczesna telerehabilitacja, pacjenci mogą cieszyć się dobrą formą i nadal być aktywni zawodowo – podkreśla Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
To kolejny etap rozwoju rehabilitacji kardiologicznej w naszym szpitalu – dodaje Andrzej Sapiński prezes szpitala. – Dziękujemy firmie Adamed za wsparcie.