Zebrali 3393 podpisy za nowymi przystankami

Stowarzyszenie Pasażerów Kolejowych Siemianice zakończyło akcję zbierania podpisów pod petycją do PKP o przedłużenie kursowania pociągów do Siemianic, Jezierzyc i Kobylnicy. Teraz petycja z podpisami mieszkańców trafi do władz PKP, aby wymóc na nich działanie.

 
Organizatorzy akcji zbierania podpisów zaznaczają, że będzie ich więcej, bo nie wszystkie listy z poparciem do nich dotarły – Czekamy jeszcze na dostarczenie petycji z podpisami od sołtysów gminy Słupsk – mówi Bartłomiej Zdoliński, prezes Stowarzyszenia Pasażerów Kolejowych Siemianice. – Spodziewaliśmy się podobnego wyniku. Fajnie byłoby, gdybyśmy przekroczyli pięć tysięcy, ale wynik który osiągnęliśmy jest dobry.

 
W przyszłym tygodniu organizatorzy akcji chcą wysłać petycję łącznie z podpisami oraz listem intencyjnym do władz PKP PLK i PKP SA. Liczą na spotkanie jako przedstawiciele mieszkańców regionu i władze samorządowe z przedstawicielami PKP. – Nie przewiduję, aby petycja podpisana przez trzy tysiące osób i list intencyjny podpisany przez wszystkie jednostki samorządowe trafiły na ścianę w PKP – zaznacza Zdoliński.

 
Organizatorzy akcji domagają się zorganizowania połączeń kolejowych na tzw. zakładkę. Pociągi jadące ze Szczecina kończyłyby bieg w Jezierzycach, a pociągi z Gdańska w Kobylnicy. Natomiast pociąg osobowy ze Szczecinka mógłby kończyć bieg w Ustce, a nie jak obecnie w Słupsku.