Zatrzymany za zabójstwo

W sobotę wieczorem policjanci z słupscy policjanci zatrzymali 36 – letniego mieszkańca gminy Słupsk podejrzewanego o zabójstwo swojej żony. Mężczyzna był pijany. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca w trakcie awantury zadał pokrzywdzonej ciosy nożem.

Zatrzymany za zabójstwo

W sobotę około godziny 23.20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał informacje o zabójstwie, do którego doszło w jednej z miejscowości pod Słupskiem. Natychmiast w tamto miejsce skierowano policjantów i pogotowie ratunkowe. Chwilę później patrol policji będąc na miejscu zgłoszenia potwierdził dyżurnemu informacje wynikające z wcześniejszego zgłoszenia. – W mieszkaniu ujawniono zwłoki 36 – letniej kobiety z licznymi obrażeniami ciała. Na miejsce wysłano specjalistyczne ekipy dochodzeniowo – śledcze. Do wczesnych godzin rannych, policyjni eksperci i prokurator, pracowali zabezpieczając ślady i dowody przestępstwa, analizowali także dokładne okoliczności zdarzenia. Nadal trwają ustalenia w tej kwestii – informuje Robert czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 36- letniego męża kobiety. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy- miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec niego przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.