Zaczynają się świąteczne kiermasze

W czwartek na kiermasz bożonarodzeniowy zaprasza słupskie starostwo powiatowe a w sobotę Miejska Biblioteka Publiczna i gmina Słupsk. Na słupskich kiermaszach można zaopatrzyć się w we wszystko, co potrzeba na święta.

Świąteczne kiermasze

W czwartek 17 grudnia w siedzibie Starosta Powiatowego w Słupsku, na parterze i I piętrze odbędzie się przygotowana przez domy pomocy społecznej oraz warsztaty terapii zajęciowej prezentacja, połączona z kiermaszem, stroików bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych.

Wystawione prace dostępne będą w godzinach od 9.00 do 15.00. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych świątecznymi ozdobami do skorzystania z tej niecodziennej oferty.

Natomiast kiermasz bożonarodzeniowy z gminą Słupsk odbędzie się w sobotę 19 grudnia w godz. 10:00 – 18:00 do namiotu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku na ulicy Grodzkiej. – W czasach, gdy nasz rynek przepełniony jest produktami wytwarzanymi w Chinach pragniemy przywrócić i zaszczepić na nowo w mieszkańcach Słupska modę na rękodzieło – mówi Agnieszka Wardowska-Pucułek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Mieszkańcy gminy Słupsk, w trakcie zajęć artystycznych organizowanych w świetlicach wiejskich, wykonali różnego rodzaju ozdoby świąteczne, które będzie można obejrzeć i zakupić podczas pierwszego świątecznego kiermaszu rękodzielnictwa.

Na kiermaszu zakupić będzie można oryginalne kartki świąteczne, nietuzinkowe prezenty, niezwykłe upominki, biżuterię, ozdoby choinkowe, piernikowe chaty, anioły, bombki, a wszystko to wykonane ręcznie.