Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Wakacje się skończyły, więc uczniowie powrócili do szkolnych ław. W tym roku w słupskich szkołach wiedzę zdobywać będzie ponad 14 tys. osób. To 122 uczniów więcej niż w roku ubiegłym. Więcej dzieci i młodzieży będzie uczęszczać do szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Spadek o 80 podopiecznych zanotowały przedszkola. W sumie swoją przygodę z edukacją rozpocznie ponad 2 tys. maluchów. W nowym roku szkolnym otwarto 552 oddziały, czyli o 6 więcej niż w roku ubiegłym.

Zabrzmiał pierwszy dzwonek

W czasie wakacji w sześciu szkołach oraz internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych wykonano prace remontowe na łączną kwotę ok. 1 mln zł. Dzięki temu Szkoła Podstawowa nr 1 zyskała nowe okna, w Szkole Podstawowej nr 10 wyremontowano hol i podłogi w sali gimnastycznej, w Gimnazjum nr 5 wymieniono oświetlenie w czterech salach lekcyjnych, natomiast w Gimnazjum nr 6 remont przeszły dwa sanitariaty. W I Liceum Ogólnokształcącym wymieniono kanalizację sanitarną w piwnicach, a w V Liceum Ogólnokształcącym wyremontowano strop.

W nowym roku szkolnym na uczniów klas pierwszych i drugich szkół podstawowych czekają bezpłatne podręczniki. W szkołach będzie realizowany program „Bezpieczna+”. Na jego realizację rząd w 2015 roku przeznaczył 15 mln zł. Zostanie także uruchomiony program „Edukacja przez szachy w szkole”, czyli nauczanie gry w szachy jako zajęcia obowiązkowe w szkołach podstawowych.