Ze słupskiego dworca PKP będzie można podróżować do świata sztuki

„Dworzec z Plastykiem – podróże”. Pod taką nazwą odbędzie się we wtorek 8 grudnia na holu Dworca PKP w Słupsku wernisaż rysunku i malarstwa uczniów Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, które jest organizatorem przedsięwzięcia.

Rozpoczęcie wernisażu nastąpi o godz. 15:00. Wydarzenie zapoczątkuje serię wystaw i innych wydarzeń artystycznych, które zamierzają realizować uczniowie i pedagodzy z słupskiego „Plastyka” w holu Dworca PKP.
– Nasza szkoła od lat prezentuje prace uczniów – rysunkowe, malarskie, projektowe, fotograficzne, rzeźbiarskie w różnych miejscach naszego miasta Słupska. Poszukujemy nie tylko sal wystawowych i galerii, ale także miejsc nietypowych pod względem wystawienniczym. Powierzchnie i przestrzeń holu – poczekalni słupskiego dworca PKP są pod tym względem idealne, a także inspirują do stworzenia ciekawego miejsca do bezpośredniego kontaktu ze sztuką naszych uczniów. Cykl wystaw i inne wydarzenia artystyczne realizowane przez naszych uczniów i nauczycieli kierujemy do podróżnych, przechodniów, mieszkańców nie tylko Słupska.

– Chcemy pokazać jak atrakcyjnym miejscem w Słupsku jest Dworzec PKP, z którego można wyruszyć w inną podróż – do świata sztuki – mówi Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy ZSI w Słupsku.