XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek

Zbliża się wyjątkowy i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nim okres kolędowania, inspirujący i zachęcający do udziału w magicznym i niepowtarzalnym konkursie, podczas którego prezentowane są najpopularniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Po raz kolejny Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna ma ogromną przyjemność zaprosić przedstawicieli szkół, domów kultury, stowarzyszeń, różnego rodzaju placówek edukacyjnych do udziału w XIX edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2020 r. To wyjątkowe wydarzenie łączy w sobie piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Tegoroczny Festiwal będzie z pewnością czasem religijnej refleksji i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.

Do udziału w Festiwalu zaproszeni są uczestnicy od 6. roku życia. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne można prezentować w występach indywidualnych oraz zespołowych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2020 r., wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod adresem: 
http://kultura.slupsk.pl/xix-festiwal-koled-i-pastoralek/

Festiwal Kolęd i Pastorałek
Festiwal Kolęd i Pastorałek

Występy wykonawców oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą: Paweł Lucewicz – kompozytor, dr Tadeusz Formela – dyrygent (Katedra Muzyki Akademii Pomorskiej 
w Słupsku) oraz dr Konrad Merta – muzyk instrumentalista (Akademia Muzyczna 
w Katowicach).

Na naszym festiwalu będzie można usłyszeć kilkadziesiąt kolęd i pastorałek – tych tradycyjnych polskich, które tak lubimy śpiewać, jak i kompozycji bardziej nowoczesnych oraz zagranicznych – wszystko w ciekawych aranżacjach, gdyż uczestnicy co roku zaskakują nas swoimi pomysłami i poziomem. –  mówi dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Zbigniew Gach.

XIX Festiwal ma formułę dwuetapowego konkursu. W pierwszym etapie występują wszyscy uczestnicy spełniający wymagania formalne. Przesłuchania odbędą się w Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, ul. Szkolna 3.

Początek przesłuchań o godz. 10.00.

W uroczystym koncercie finałowym wystąpią laureaci Grand Prix oraz I miejsc. Koncert odbędzie się w sobotę 18 stycznia w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach. Początek godzina 17.00. Wstęp wolny.