Wysyp narkotykowych zatrzymań od początku roku

Tylko w kilku pierwszych dniach stycznia policjanci ze Słupska wyjaśnili 8 spraw narkotykowych, w trakcie których zabezpieczyli ponad 130 gramów amfetaminy oraz znaczne ilości marihuany i dopalaczy. Do spraw śledczy zatrzymali 8 osób.

Wysyp narkotykowych zatrzymań od początku roku

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na bieżąco realizują sprawy związane z tego rodzaju przestępstwami. – W ciągu kilku pierwszych dni 2016 roku kryminalni ustali 8 osób, które miały związek z przestępczością narkotykową – mówi Robert czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Każda z osób zatrzymanych przez policjantów w związku z tego typu sprawami posiadała przy sobie narkotyki. W poniedziałek policjanci weszli do jednego z mieszkań w Słupsku gdzie jak ustalili 31-letni właściciel mógł mieć związek z tego rodzaju przestępczością. Jak się później okazało mężczyzna ukrywał ponad 100 gramów amfetaminy.

Narkotyki te zapakowane były w jeden foliowy pakiet, który schowany był w plecaku. Do kolejnego zatrzymania doszło przedwczoraj. Policjanci z wydziału kryminalnego w Słupsku ustalili, że na jednym z osiedli aktualnie przebywa 26-latek, który może mieć związek z narkotykami. Podczas przeszukania mieszkania gdzie się znajdował, kryminalni zabezpieczyli prawie 20 gramów amfetaminy i marihuanę. Tydzień temu w mieszkaniu należącego do kolejnego słupszczanina policjanci zabezpieczyli prawie 10 gramów dopalaczy.

Śledczy za każdym razem ustalają pochodzenie narkotyków oraz gdzie ewentualnie były rozprowadzane. Zatrzymane do spraw osoby usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.