Wystawa dotycząca dziejów słupskiego harcerstwa. Zobacz czy jesteś na zdjęciach

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wystawę „Harcerstwo Ziemi Słupskiej. Wystawa fotograficzna z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego”. Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca o godz. 12:00 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera.

Rok 2018 jest rokiem wielkich jubileuszy: 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego, największej młodzieżowej organizacji w Polsce.
– Harcerstwo słupskie zaczęło kształtować się nieco później, ale za to jak prężnie – mówi Marzenna mazur, dyrektorka Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. – Dzieje słupskiego harcerstwa rozpoczynają się zaraz po roku 1945, kiedy to do Słupska zaczyna napływać ludność osadnicza m.in. z miast, w których działało już wiele drużyn. Od tej pory powstają coraz to nowe drużyny, zawiązują się szczepy skupiające setki młodych ludzi – dodaje Mazur

Wystawa prezentuje ponad 60 fotografii z Nieobozowych Akcji Letnich, akcji społecznych, zbiórek i innych harcerskich wydarzeń. Uzupełnieniem są historyczne już sztandary i proporce. Zebrane pamiątki przywołują wiele wspomnień i opowieści o harcerskich przygodach.

Wystawę będzie można oglądać do 30 września 2018 roku w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera, codziennie w godzinach od 10:30 do 21:00.

Fot. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku