Wyprowadź na spacer bezdomnego psa

Uczniowie i nauczyciele Technikum Weterynarii i Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku organizują akcję  „Daj pieskom pospacerować”. Przedsięwzięcie rusza 14 czerwca. W jego ramach uczniowie słupskiej szkoły będą spacerować z psami, które trafiają do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Portowej w Słupsku.

 

 

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na los zwierząt trafiających do słupskiego schroniska z różnych powodów oraz popularyzację spaceru jako jednej z form aktywności fizycznej wpływającej korzystnie zarówno na człowieka, jak i czworonoga.

 

 

– W większości schronisk ciągle brakuje pomocy przy wyprowadzaniu psów. Nierzadko psy mają okazję wyjścia z boksu tylko raz w tygodniu i zwykle nie potrafią chodzić na smyczy-  mówi Monika Skwarek, nauczyciel w Technikum Weterynarii  – Akcja naszej młodzieży jest swego rodzaju apelem do młodych mieszkańców Słupska, by zwrócili uwagę na swoje ukochane czworonogi oraz psy, które z różnych przyczyn straciły swojego właściciela i znalazły się w schronisku. Prawda jest taka, że pies musi spacerować i jest to jedna z podstawowych potrzeb, jaką musimy mu zaspokoić. Spacery eliminują nadpobudliwość i hamują agresywne zapędy naszego czworonożnego przyjaciela. Poza tym spacer wzmacnia relacje między nami i zwierzętami, a komfort psychiczny psa zapewnia mu dłuższe życie nawet o kilka lat. To tylko niektóre z aspektów korzyści spacerów z psem – mówi Monika Skwarek.

 

3

Akcja „Daj pieskom pospacerować” startuje 14 czerwca o godzinie 11.00 spod Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt  przy ul. Portowej 11 w Słupsku. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników czworonogów do przyłączenia się do wydarzenia.