Wyhodował dwumetrowy krzak marihuany w domowym ogródku

Policjanci ze Słupska zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w swoim przydomowym ogródku uprawiał konopie indyjskie. Śledczy do sprawy zabezpieczyli ponad 2-metrowy krzew oraz dwa mniejsze we wstępnej fazie wzrostu.

 

 

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w jednej z miejscowości w gminie Dębnica Kaszubska w przydomowym ogródku warzywnym rośnie ponad 2 metrowy krzew marihuany. Wszystko wskazywało na to, że roślina ta celowo została posadzona i ktoś regularnie się nią opiekuje. Kryminalni w ogródku tym znaleźli także dwa mniejsze krzewy we wstępnej fazie wzrostu.

 

– Śledczy zajmując się wyjaśnieniem ich pochodzenia ustalili, że związek z tą hodowlą ma 24-letni mieszkaniec tej posesji – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Mężczyzna został zatrzymany, a sadzonki zabezpieczone. Będą one stanowić teraz dowód w prowadzonym postępowaniu.

 

 

Słupszczanin usłyszał zarzuty związane z uprawą i posiadaniem narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.