Wiele wniosków o pieniądze 500 plus w Słupsku do poprawy bo mają błędy

Ludzie ubiegający się o pieniądze w ramach projektu 500 plus czekali przed słupskim MOPR pierwszego dnia już od godziny szóstej rano. Kolejka była tylko przez pierwszą godzinę przyjmowania wniosków, a teraz wszystko idzie sprawnie, ale wnioski przesyłane elektronicznie zawierają sporo błędów.

 

 

– Do tej pory wpłynęło do nas 750 wniosków o wypłatę świadczeń w ramach programu 500 plus, które przynieśli nam klienci oraz wpłynęło 250 wniosków, które mieszkańcy wypełnili poprzez banki  – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR w Słupsku. – Niestety z wnioskami przesyłanymi elektronicznie mamy największy problem, bo 80 procent z tych wniosków jest wypełnionych błędnie. Wynika to z tego, że systemy bankowe nie zasysają danych, ale także z nieuwagi mieszkańców. Dlatego apelujemy o to aby przychodzili do naszej siedziby przy ul. Jaracza, albo do któregoś z wyznaczonych punktów i tam wypełniali wnioski. W ten sposób wnioskodawcy uchronią się przed koniecznością poprawiania wniosków.

 

 

Pracownicy MOPR szacują, że wszystkich wniosków o wypłatę 500 plus ze Słupska będzie około 7-8 tysięcy. Pierwsze wypłaty zaplanowane są na 29 kwietnia. – Mamy nadzieję, że do tego czasu urząd wojewódzki prześle nam pieniądze, bo od tego jesteśmy uzależnieni – zaznacza Dyjas. – Na razie deklaracje są takie, że do tego terminu uda się dosłać potrzebną sumę.