Haribo Crew odniosła spektakularne zwycięstwo

Kolejne sukcesy odnotowali tancerze Haribo Crew, trenujący na co dzień w Słupskim Ośrodku Kultury. Tym razem znakomitą passę podtrzymali na zawodach „Breakmania” w Kętrzynie, zdobywając nagrody drużynowe i indywidualne.

Odbywający się od 1 do 3 kwietnia 2016 międzynarodowy turniej „Breakmania” to już 9 odsłona corocznych zawodów, na które tym razem zjechały się najlepsze ekipy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Polski oraz Ukrainy.  Blisko 200 tancerzy przez 3 dni walczyło o miejsca na podium. Pierwszego dnia odbyły się bitwy 1 vs. 1 w kategorii powyżej 15 lat. Słupsk reprezentowało aż dziesięciu zawodników. Tego dnia najlepszym tancerzem okazał się Tomek Głuszek (Bboy Korea, 19 lat) ze Słupska. Jego przygotowanie oraz waleczna postawa zdecydowanie porwały sędziów. Tomek zdobył I miejsce pokonując blisko 50 przeciwników w swojej kategorii.

 

Następnego dnia odbyła się najważniejsza część turnieju: walki dziewcząt – Bgirls, a także 5 vs 5. Ciężkie treningi w Słupskim Ośrodku Kultury zaowocowały ogromnymi sukcesami: w kategorii Bgirls I miejsce zdobyła Julia Malek (12 lat), pokonując na swojej drodze dużo starsze przeciwniczki. Miejsce III zdobyła Julia Kalata (17 lat). Największym jednak zaskoczeniem okazał się finał, gdzie spotkały się dwie ekipy reprezentujące Haribo Crew. Ostatecznie I miejsce trafiło do drużyny, w której występował Paweł Kamiński – mistrz Europy z 2014 roku, trener młodych tancerzy breakdance w Słupsku.

– Tego dnia nikt nie mógł nas zatrzymać. Czułem, że praca jaką wykonujemy na sali musi przynieść efekty. To zwycięstwo pozawala nam teraz z optymizmem patrzeć na nadchodzące mistrzostwa Europy w Niemczech, które odbędą się 7 maja w Stralsund – dodaje Bboy Pawlotti.

 

Ostatni dzień turnieju należał do dzieci: kategorie 1 vs. 1 oraz 5 vs. 5. Blisko 150 młodych tancerzy z kraju i zagranicy walczyło na parkiecie o miejsca na podium. Tego dnia słupszczanie również nie zawiedli oczekiwań – Julia Malek (Bgirl Julianna) wygrała Bgirls Battle. Walki 5 vs. 5 były prawdziwym wyzwaniem. Poziom jaki prezentowały dzieci, niczym nie odstawał od zawodowych tancerzy. Grupa Haribo Crew kolejny raz dotarła do finału. Po zaciętym boju z ekipą mistrza świata z 2014 roku Tomka Chorzelewskiego znanego z programu Super Dzieciak, ulegli bardziej doświadczonej ekipie i ostatecznie zajęli II miejsce.