Władze gminy Kobylnica poszukują sprawcy zniszczenia lampy

W miniony weekend na terenie gminy Kobylnica doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy zniszczyli lampę solarno-hybrydową. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. To jednak nie pierwsze tego typu zdarzenie.

Zniszczona lampa znajdowała się na skrzyżowaniu drogi krajowej i powiatowej z Kruszyny do Żelek. -Zapewniała widoczność osobom, które tą drogą zmierzały w kierunku przystanku autobusowego. Kradzież w okresie, kiedy za oknem zmrok zapada coraz szybciej, jest jeszcze bardziej bulwersująca – zauważa Alina Treder, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Gminy w Kobylnicy.

Poszukują sprawcy zniszczenia lampy

Sprawca z premedytacją powalił słup lampy do rowu. Następnie ukradł elementy konstrukcyjne: turbinę wiatrową, panel fotowoltaiczny, sterownik i lampę LED. Podobne akty wandalizmu miały jednak miejsce także w latach ubiegłych. Sprawę prowadziła policja. Mimo intensywnych działań funkcjonariuszom nie udało się ustalić sprawców. Władze Gminy zdecydowały się odbudować zniszczone lampy, kierując się bezpieczeństwem swoich mieszkańców. -Nie możemy pozostawać na to obojętni. Każda taka naprawa pociąga za sobą koszty, które moglibyśmy przeznaczyć na zupełnie inne cele. Apelujemy więc do mieszkańców, którzy byli lub będą świadkami podobnych zdarzeń o kontakt z pracownikami Urzędu – podkreśla Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Wszelkie informacje proszę przekazywać do Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Gminy Kobylnica, pod nr tel. 59 842 90 70 w. 241,244 oraz 533 303 438 i 601 950 844.