Wkrótce wszystkie sprawy załatwisz w jednym miejscu

Utworzenie Centrum Obsługi Mieszkańców to pomysł władz miasta, mający na celu przede wszystkim komfort i wygodę petentów Ratusza. W związku z tym, zmieni się prawe skrzydło magistratu. Przestrzeń zyska specjalne oznakowanie, przeniesione zostaną tam także niektóre wydziały.
W nowo zaaranżowanej przestrzeni mieszkańcy będą mogli załatwić szereg spraw – Myślimy tutaj o ewidencji działalności gospodarczej, o podatkach, o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz o prawach jazdy i dowodach rejestracyjnych. – wyjaśnia Iwona Wójcik, sekretarz miasta. Niewykluczone, że zmiany zostaną wprowadzone do końca tego roku.
Kolejnym etapem projektu powstania Centrum Obsługi Mieszkańców ma być utworzenie specjalnego miejsca, w którym będzie można załatwić wspomniane sprawy, poza Ratuszem. W ten sposób władze miasta chcą zrobić krok w stronę osób mieszkających na obrzeżach miasta, daleko od Urzędu Miejskiego. W wybranym wcześniej obiekcie powstałby specjalny punkt, w którym słupszczanie mogliby załatwić te same sprawy, co w prawym skrzydle magistratu. Póki co, nie wiadomo w którym miejskim obiekcie powstanie Centrum Obsługi Mieszkańców.