Słupscy judocy z kolejnymi medalami

Trzy medale przywieźli zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk z Międzynarodowych Mistrzostw Oleśnicy juniorów i juniorek młodszych. W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz Szwecji, Niemiec, Austrii, Litwy, Czech, Słowacji, Azerbejdżanu, Słowenii i Ukrainy. Słupski klub reprezentowało dziewięciu zawodników.

Słupszczanie po raz kolejny spisali się rewelacyjnie i wrócili z medalami. Srebro zdobył Jakub Nawrot, natomiast brąz wywalczyli Bartosz Szaniawski i Robert Błoński.  Jakub Nawrot startował w najliczniejszej kategorii wagowej – do 66kg. Zawodnik stoczył sześć walk, z których pięć wygrał przed czasem. Co ciekawe, każdą z nich rozstrzygnął stosując inną technikę, co świadczy o wszechstronności tego zawodnika. Słupszczanin walkę finałową przegrał nieznacznie z reprezentantem Ukrainy Vadymem Nazarenko. Jakubowi zabrakło trochę doświadczenia, jednak wywalczone drugie miejsce to efekt bardzo ciężkiej pracy i wielkiej determinacji młodego Gryfity.
Bartosz Szaniawski stoczył pięć walk, z których cztery wygrał przez ippon. Zawodnik szczególnie efektownie rozegrał walkę o brązowy medal. Zakończył ją w pierwszej minucie przez rzut ura-nage. Z kolei Robert Błoński walczący w kategorii juniorów coraz pewniej czuje się w wadze do 100kg. Gryfita stoczył trzy bardzo dobre walki w grupie. Niestety kontuzja palców ograniczyła znacząco jego możliwości fizyczne. Po przegranej w półfinale, uplasował się na trzeciej pozycji.

Już za 2 tygodnie do walk o medale przystąpią młodzicy, którzy zaprezentują swoje umiejętności w Koszalinie w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.