Wielki zjazd uczelni wyższych w Słupsku

Jest tylko jeden taki dzień, gdy w Słupsku można zapoznać się z ofertą 24 uczelni jednocześnie. Taką okazją są Słupskie Targi Edukacyjne. Dzisiaj zorganizowano je po raz trzeci.

Słupskie Targi Edukacyjne

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym wystawiły się uczelnie wyższe z północnej Polski, ale także odleglejszych miejsc. M.in. Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Bydgoski im. Kazimierza Wielkiego. Swoje uczestnictwo w targach zadeklarowało ok. 600 maturzystów ze Słupska, Ustki, Miastka, a nawet Człuchowa.

– Przyjechaliśmy tutaj z całą klasą zobaczyć co proponują uczelnie z najbliższych miast. Chcemy wiedzieć, gdzie można iść na studia, bo w Słupsku oferta jest niewielka – mówi Anna, uczennica I LO w Słupsku.

Organizatorem targów były słupska Akademia Pomorska i Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Z tego powodu AP miała największą powierzchnię wystawową i reklamowały się wszystkie jej instytuty. – Wśród wystawiających się uczelni mamy uczelnie techniczne, ekonomiczne, a także po raz pierwszy uczelnię wychowania fizycznego – mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak, rzecznik AP w Słupsku.

Dodatkowymi atrakcjami Słupskich Targów Edukacyjnych były m.in. pokazy ratowników medycznych i pokazy sprawności psów używanych do wykrywania narkotyków przez Straż Graniczną.