Wielki sukces małych słupskich pływaków

Pływacy słupskiego klubu Skalar startowali w zawodach pływackich na lęborskiej pływalni RAFA w IX Memoriale Stanisława Uby.  Jak zawsze frekwencja dopisała i w zawodach uczestniczyło 521 zawodników i zawodniczek z 21 klubów. Zawody podzielono na dwa bloki.

W pierwszym rywalizowali najmłodsi, dzieci z roczników 2007-2009, a w drugim popołudniowym starsi 2002-2006. Nasz klub SKALAR wraz z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku na lęborskiej pływalni pojawił się w składzie 45 osób. Nasi najmłodsi zaprezentowali się fantastycznie. Dla części z nich to były pierwsze zawody pływackie, a dla reszty kolejny sprawdzian zdobytych umiejętności w szkole lub klubie. W bloku popołudniowym ściganie już było na poważnie. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy IV miejsce z ilością 16 medali ( 8 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe).

 

Medale zdobywali:

  • Drużba Amelia – I m-ce 100m dowolny, II m-ce 100m zmienny
  • Grzecza Michał – I m-ce 100motylkowy, I m-ce 100m zmienny
  • Konkel Filip – III m-ce 100m grzbietowy
  • Krumplewski Gracjan I m-ce 100m dowolny. II m-ce 100m grzbietowy
  • Maksajda Kacper – I m-ce 100m motylkowy, II m-ce 100m zmienny
  • Palicka Wiktoria – I m-ce 100m klasyczny, II m-ce 100m grzbietowy
  • Plaga Dawid – I m-ce 100m motylkowy, III m-ce 100m grzbietowy
  • Szeremeta Kaja – I m-ce 100m klasyczny, II m-ce 100m dowolny
  • Mazurek Paulina – II m-ce 50m grzbietowy

– Organizacja zawodów i atmosfera na nich panująca sprawiły, że nie było innego wyjścia jak tylko poprawić swoje rekordy życiowe lub też przełamać strach i odważyć się pierwszy raz wystartować. Tego typu zawody, gdzie startują najmłodsi dają wiele radości. Tu nie chodzi o zwycięstwa, dyplomy czy medale. Najmłodsi cieszą się z tego, że się poprawiają i mają z tego ogromną radość. Wszystkim bardzo gratuluje startu i wyników – mówi trener Maciej Kowalewski

 

Z każdym rokiem rośniemy w siłę i jest nas co raz więcej. Oznacza to, że nasz sport staje się bardzo popularny. Właśnie rozpoczęły się zapisy do klas pływackich w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku. (www.sp8.slupsk.pl) Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a tych nie zdecydowanych na spotkanie z nami  i rozmowę – trener Skalara Dariusz Grondziewski.

 

W najbliższym czasie nasi kadrowicze Agnieszka Rutkowska oraz Michał Grzecza wystartują ARENA Grand Prix w Lublinie (10-11.03.2018r.), Tam będą rywalizować z najlepszymi w Polsce. Apetyty na dobre wyniki są spore. W ostatnich zawodach ARENA Grand Prix w Kozienicach Agnieszka zajęła X m-ce wśród najlepszych pływaczek w kraju.

Już w połowie marca czeka nas rywalizacja międzynarodowa. W dniach 16-18.-03.2018r. wyjeżdżamy do Berlina na zawody pływackie XX INTERNATIONALER WASRA-CUP.