Weź udział w bezpłatnym szkoleniu dla niepełnosprawnych

Ruszył projekt „Krok ku pracy – aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych”.

W projekcie mogą wziąć udział osoby nieaktywne zawodowo o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zamieszkujące w Słupsku i powicie słupskim oraz w Koszalinie, powiecie koszalińskim i sławieński.

Dla niepełnosprawnych

Uczestnicy dowiedzą się jakie mają predyspozycje i umiejętności zawodowe. Szkolenia dotyczyć będą  komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji, asertywności, podstaw przedsiębiorczości oraz podstaw obsługi komputera. Uczestnicy również dowiedzą się m. in. jak pracować w zespole, lepiej komunikować się z innymi, podejmować trudne decyzje, godzić życie zawodowe i rodzinne.

Po szkoleniu odbędą się miesięczne płatne staże zawodowe zgodne z kierunkiem przebytych szkoleń. Osoby te mogą liczyć na indywidualną opiekę uczestników podczas stażu. Chętne osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w projekcie mają czas do końca lutego bieżącego roku. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej www.progresja.slupsk.pl oraz bezpośrednio w siedzibie Fundacji Progresja w Słupsku przy ul. Filmowej 2, II piętro lub ul. Sienkiewicza 18.