Wielki sukces wokalny Rafaelek

W tegorocznej edycji Zespół Wokalny Rafaelki  z Osiedlowego Klubu Kwadrat SM KOLEJARZ został zdobywcą trzech statuetek czyli trzech nagród – I miejsca w kategorii zespołów, Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego i GRAND PRIX festiwalu.

Wielki sukces wokalny

Wielki sukces odniósł zespół wokalny RAFAELKI z klubu Kwadrat S.M. KOLEJARZ w Słupsku, zdobywając I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Nagrodę specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego oraz nagrodę główną Grand Prix w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc”, zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku.

Do finałowej części konkursu przystąpiło stu wykonawców z całej Polski, którzy zostali wyłonieni po przesłuchaniu około czterystu nagrań, nadesłanych wcześniej do Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

Zespół pracujący po opieką instruktora Grzegorza Uszkiewicza wykonał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, której swingowe opracowanie zostało docenione przez jury, a  przewodziła mu Weronika Korthals – polska kompozytorka, piosenkarka i dyrygentka.