Weekend z Powstaniem Warszawskim

Zbliża się 71. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W związku z tym Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje, Fundacja Indygo oraz Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały szereg wydarzeń, mających przybliżyć słupszczanom to wydarzenie.

Weekend z Powstaniem Warszawskim

1 sierpnia, podobnie jak w zeszłym roku, o godzinie 16.30 przy ulicy Szarych Szeregów odbędzie się inscenizacja wybuchu powstania warszawskiego. Jednak to najważniejsze rocznicowe wydarzenie poprzedzi klika innych spotkań i atrakcji.
Od poniedziałku do 15 września przy ulicy Nowobramskiej można zobaczyć wystawę fotograficzną „Słupskie ślady powstania”. Są to prace dotyczące budowy pomnika Powstańców Warszawskich w naszym mieście oraz jego późniejszej renowacji. Prezentowane fotografie nie były nigdy wcześniej publikowane.

30 lipca o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się debata oxfordzka. Jej uczestnicy rozważą, czy współczesne społeczeństwo jest gotowe wziąć udział w powstaniu. Nad porządkiem dyskusji będzie czuwał radny Marcin Sałata.
31 lipca, również o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się słuchowisko „Zakazane piosenki”. Będzie to audiowizualne spotkanie z muzyką, ludźmi i ich historią. Organizatorzy zabiorą uczestników w muzyczną podróż, która będzie stanowić wstęp do dyskusji. Podczas spotkania zostanie omówiona historia powstania konkretnych utworów, a także wskazana zostanie ich funkcja patriotyczna.