W Słupsku powstała Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego

W Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym została utworzona Młodzieżowa Służba  Ruchu Drogowego.

W sumie do formacji zgłosiło się 24 uczniów. Młodzież będzie wykonywać zadania w ramach działań policyjnych związanych m.in. z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i kierowców.

Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego

Ponadto zadania Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego będą związane z prowadzeniem działań profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udziałem w prelekcjach skierowanych do młodzieży z zakresu ruchu drogowego prowadzonych w szkołach.

Zadania tej młodzieżowej służby będą realizowane we współpracy z Komendą Miejską Policji w Słupsku. Koncepcja młodzieżowej formacji cieszy się ogromnym powodzeniem w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym przy ZSI w Słupsku. Do formacji wciąż zgłaszają się nowi ochotnicy.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Robert Zając, dyrektor organizacyjny w ZSI w Słupsku.

Bardzo się cieszymy, że tylu naszych licealistów zgłosiło się do projektu. To będzie świetne dopełnienie całości szkolenia tych młodych ludzi w kierunku pracy w służbie w Policji. Nasze zadania będą realizowane we współpracy z Komendą Miejską Policji w Słupsku. Nasi licealiści pod nadzorem policjantów będą pełnić m.in. służbę na miejskich ulicach. Wszyscy uczniowie z  klas policyjnych zgłosili się na ochotnika. Odbyły się już pierwsze niezbędne szkolenia. Młodzież będzie miała doskonała okazję, by podnieść swoje  umiejętności i kwalifikacje w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko – mówi Robert Zając, koordynator przedsięwzięcia, dyrektor organizacyjny w ZSI w Słupsku.