Zgłosili młodych ludzi policji. Czy po to jest Krajowa Mapa Zagrożeń?

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla mieszkańców, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach.

Krajowa Mapa Zagrożeń

Z jej możliwości skorzystał mieszkaniec miasta Kępice w powiecie słupskim. Naniósł na mapę zgłoszenie o miejscu grupowania się młodzieży na ul. Sikorskiego w Kępicach.

Zgłoszenie przekazano policjantom Komisariatu Policji w Kępicach. Zlecone zadania w tym zakresie obejmowały m.in. częstsze kontrole wskazanego miejsca oraz rozmowy z mieszkańcami.

W wyniku podjętych przez policjantów działań, we wskazanym miejscu wylegitymowano oraz pouczono osoby w związku z zakłóceniem ciszy nocnej. Jest to kolejny przykład, kiedy mapa zagrożeń przynosi efekty – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Dzwoń na numer alarmowy

Przypominamy, że strona Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Należy odpowiedzialnie korzystać z aplikacji. Kolejne zgłoszenie można dodać dopiero po 24 godzinach.