W Słupsku powstaje nowy festiwal muzyczny. Będzie dużą atrakcją?

Instytut Muzyki AP organizuje I Festiwal Polskiej Piosenki pn. Swego nie znacie. I etap Festiwalu odbędzie się w środę 11 listopada 2015, godz. 10.00-16.30 w auli gmachu głównego Akademii Pomorskiej, ul. Bohaterów Westerplatte 64.

Nowy festiwal muzyczny

Celem  Festiwalu jest docenienie twórczości polskich kompozytorów i autorów tekstów,  konfrontacja dokonań artystycznych wokalistów i instrumentalistów,  integracja środowiska muzycznego oraz rozwój muzyczny finalistów przez współpracę z Orkiestrą Instytutu Muzyki.

– W dniu 11 listopada blisko 60 uczestników będzie starać się o przejście do II etapu – mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak z Akademii Pomorskiej w Słupsku. – Dla tych, którym się to uda, zostaną przygotowane specjalne orkiestrowe aranżacje. II etap będzie koncertem wyróżnionych solistów z Orkiestrą Instytutu Muzyki pod batutą prof. Moniki Zytke.

– Dlaczego jadąc samochodem we Francji słyszymy w radiu ciągle piosenki francuskie, w Niemczech – niemieckie, a w Polsce – angielskie? Ciągle – i nie tylko w muzyce – nie doceniamy swoich. A przecież mamy świetnych kompozytorów i świetnych autorów tekstów – tłumaczy dr hab. prof. nadzw. Monika Zytke, dyrektor Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej. -Propagowanie ich twórczości i naszego rodzimego języka będzie naszym sposobem na świętowanie polskości.  Dlatego spotkamy się 11 XI. Mamy z czego i z kogo być dumni, więc niech nie będzie tak, że tylko cudze chwalimy…  Zapraszamy na I edycję Festiwalu Polskiej Piosenki ‘Swego nie znacie’”.