W Słupsku napadli studentów z Turcji, bo mieli ciemną skórę

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Słupska w związku z podejrzeniem o znieważenie na tle rasowym i pobiciem czwórki studentów -obywateli Turcji. Podejrzani usłyszeli w tej sprawie zarzuty. Wobec nich prokurator zastosował dozory policyjne.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, w ubiegłym tygodniu otrzymali zgłoszenie o znieważeniu i pobiciu czwórki studentów obywateli Turcji, będących na wymianie studenckiej w Słupsku. Do zdarzenia miało dojść przed jednym ze sklepów z artykułami spożywczo-monopolowymi w pobliżu kompleksu akademickiego. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że związek z tym zdarzeniem miało trzech mężczyzn, którzy w sklepie widząc obywateli obcego kraju zaczęli ich znieważać. Napastnicy zaatakowali studentów i doszło pomiędzy nimi  do szarpaniny.

 
– Kryminalni natychmiast po otrzymanym zgłoszenia zajęli się sprawą. W wyniku przeprowadzonych ustaleń oraz podjętych działań funkcjonariusze wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Pierwsze zatrzymania osób w tej sprawie miały miejsce już w środę. Do policyjnego aresztu trafili dwaj słupszczanie w wieku 39 i 41 lat. W wyniku intensywnych działań śledczych w piątek zatrzymano trzeciego z poszukiwanych mężczyzn.
Zatrzymani mężczyźni  zostali już przesłuchani. Usłyszeli  w tej sprawie zarzuty pobicia oraz znieważenia i stosowania przemocy wobec innej osoby z powodu jej przynależności rasowej.

 

Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Za te przestępstwa słupszczanom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.