W kieszeni miał amfetaminę i zaczął uciekać na widok policjantów

Policjanci z Komisariatu w Ustce zatrzymali 43 -letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością 6 gramów amfetaminy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policjanci z Ustki w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu skręcił w boczną uliczkę i gwałtownie przyspieszył kroku. Kiedy mundurowi podjęli interwencję okazało się, że legitymowanym jest 43 – letni mieszkaniec pobliskiego osiedla. – W trakcie rozmowy z nim, mundurowi zwrócili uwagę na jego zachowanie – był zdenerwowany i nie potrafił wytłumaczyć dlaczego uciekał przed radiowozem.  Po chwili okazało się co było tego faktycznym powodem – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – W jednej z kieszeni swojego ubrania miał ukryty woreczek  foliowy z zawartością białego proszku.

 
Późniejsze badania testerem narkotykowym potwierdziły, że jest tam 6 gramów amfetaminy.
Policjanci zatrzymali 43 – latka. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Za ten czyn grozi mu  kara do 3 lat pozbawienia wolności.